Derneğimizden
Geçmiş Etkinlikler
İç Hastalıkları Hemşireliği Çalışma Grubu Faaliyetleri

Aralık 2006 yılından bu yana TİHUD bünyesinde çalışmalarını yürüten çalışma grubu 2007 yılında olduğu gibi 2008 yılında da "İç Hastalıkları Hemşireliği Günleri" aylık bilimsel toplantılarına devam etmektedir.

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri, Mesa Hastanesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi ve TİHUD ev sahipliğinde aylık toplantılar kapsamında;

  • "Hemşireler İçin Araştırma Kursu",
  • "Kalp Yetmezliği, Böbrek Yetmezliği, Endokrin Bozukluklar ve Karaciğer Yetmezliği" interaktif vaka sunumları,
  • "İç Hastalıkları Hemşireliğine Genel Bakış", "Enfeksiyon Kontrolü", "Teknolojinin Hemşirelikte Kullanımı", "Hastane Kayıt Sistemleri" konferansları yapılmıştır.

İç Hastalıkları Hemşireliği Günleri aylık faaliyetlerimizin metinleri web sayfamızda yer almaya devam etmektedir. Prof. Dr. Nuran Akdemir'in "İç Hastalıkları Hemşireliğine Genel Bakış" konulu sunumuna ek olarak Yrd. Doç. Dr. Cengizhan Açıkel ve Yrd. Fahriye Oflaz'ın Hemşireler İçin Araştırma Kursu sunumları, Öğr. Gör. Dr. Leyla Ceyran Özdemir, Ar. Gör. Yeliz Akkuş, Ar. Gör. Güler Balcı Alparslan ve Hem. Filiz Ünsal'ın interaktif vaka sunumları sitemizde ulaşılabilir durumdadır.